Truputis statistikos

Daug kas dainuoja šiandien apie saikingus alkoholio vartojimus, kad nieko čia blogo, kad visur ir visada mus lydi saikas, kaip mokame nepadauginti, ir kaip nekenkiame savo organizmui. Apie “saikingą“ gėrimą, ir “mokėjimą nepadauginti“, tai dainelių iš vis neverta dainuoti, čia apgauti galit nebent save, tačiau apie tai, kaip visuomenė laikosi saikingo gėrimo, kaip mūsų tauta “neskęsta nusigėrimo liūne“ rodo įdomūs statistiniai skaičiai. Tiesa, lentelėse pateikiama toli gražu ne naujausia informacija, tačiau atkreipiant dėmesį į tendencijas, naivu būtų tikėtis, kad nuo 2006 metų būtų kas pagerėję.

“Lietuvos sveikatos programoje, patvirtintoje Lietuvos Respublikos Seimo 1998 m., buvo numatytas tikslas: iki 2010 m. sumažinti alkoholio vartojimą 25 proc. Tačiau jis nebus pasiektas; priešingai, alkoholio suvartojimas išaugo iki 11 litrų spirito per metus kiekvienam iš mūsų, įskaitant kūdikius ir senelius. Pridėjus spėjamą nelegalų alkoholį, bendras suvartoto alkoholio kiekis turėtų būti dar didesnis.“

Gryno alkoholio suvartojimas
(litrai gryno alkoholio vienam gyventojui per metus)

(Statistikos departamento duomenys; Lietuvos sveikatos programa)

Alkoholinių gėrimų suvartojimas

Psichikos ir elgesio sutrikimai vartojant alkoholį
(skaičius 100 000 gyventojų)

(Valstybinis psichikos sveikatos centras)

Alkoholio vartojimas tarp moksleivių
(ESPAD tyrimo duomenys; 15–16 m. moksleiviai, 10 ir daugiau kartų vartoję alkoholio per paskutines 30 dienų, procentais)

Ši statistika pateikiama Gydytojo Tomo Staniko straipsnyje – http://www.vydija.lt/straipsniai/Vydunas_ir_as/Vydunas_ir_blaivybe.htm

Matant tokius dalykus, kiekvienam doram patriotui turėtų pagaliau prabusti sąžinė, dėl leidžiamų dienų maukiant “Tautinį“ alų, nes tokiu būdu mūsų tauta, nuo pat jauniausios kartos nuodyja savo organizmą, žlugdo genofondą ir tautos ateitį. Ką darai pats – tą daro ir kiti.

Ne veltui straipsnyje remiamamasi mūsų tautos didžio žmogaus, Vydūno išmintimi. Šis žmogus nuolat stengėsi pirmiausia pats apsivalyti nuo įvairių kenksmingų dalykū, o tada rodyti ir kitiems kaip galima išlaikyti tautos gyvybę. Ją sudarome mes kiekvienas.

Nacionaliste, rodyk šviesų pavyzdį, o ne  mokyk savo tautos vaikus “degradavimo meno“!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s