Apie dainelę „negeri – negerk, bet man neaiškink“

Šiaip apie įkyrų “proto knisimą“, tai nėra ko daug šnekėti, girtuokliams visada atrodys daug aktyvesnis „proto knisimas“ kuriant va tokius įvairius tinklaraščius, renkant informaciją ir ją skleidžiant, propaguojant blaivybės idėjas internetinėje erdvėje, už jų pačių nepailstamą „proto knisimą“ kai žmonių susibūrimuose, kurių jau niekas nebeįsivaizduoja be alaus bokalo, jie tyčiojasi iš nenorinčio gerti žmogaus, ir įkyriai perša išgerti „bent lašą“, ir kuo daugiau blaivus žmogus nuo to ginasi, tuo aršiau iš jo tyčiojamasi, priskiriama įvairios nesekmės, ir jų priežastys nurodomos dėl to, jog negeria. Tačiau dėl to ginčytis, ar daug šnekėti apie tai neverta, į akmenį kuolo neįkalsi.
Tačiau kam apskritai reikalingas sveiko, blaivaus gyvenimo būdo propagavimas, ypač nacionalistų tarpe? Kodėl atradus blaivų gyvenimo kelią ties tuo viskas nesibaigia?
Nes tautos girtavimas – visų mūsų bėda. Nes visi mes tauta. Nes girtavimas nėra tiesiog girtavimas, jis yra priežastis daugybės negandų. Kaip galima likti abejingu, kai tautos sveikata ir genofondas taip masiškai gadinami? Kai moterys nuo pat ankstyvos jaunystės pradeda vartoti alkoholį, rūkyti, kenkia savo sveikatai ir vaisingumui? Moterims ypatingai, labiau negu vyrams kenkia alkoholis, labiau veikia jos vaisingumą ir su tuo susijusią organizmo veiklą. Kaip galima likti abejingu, jeigu atrodytų protingi, sąmoningi, netgi intelektualūs žmonės, kurie galėtų tiek daug nuveikti tautos labui, kurie norėtų tiek daug nuveikti tautos labui, nesuvokia kiek laiko prašvaisto sėdėdami ir ginčydamiesi baruose, lėbaudami, kai yra tiek daug darbų kuriuos reikia nuveikti, kai blaivūs ir darbštūs žmonės aukoja visą savo laisvalaikį, ir vistiek nespėja padaryti visko, tačiau nuveikia daug daugiau už bet kurį „alubarių filosofą“. Kai kiti nacionalistai, išpažindami „stipraus, tvirto, šviesaus, sąmoningo žmogaus“ idealus, patys diena po dienos (savaitgalis po savaitgalio, koncertas po koncerto) voliojasi girti baruose, namuose, kasdienybėje ir „šventėse“. Kai visi mes galėtume būti didelį jėga, tačiau didžioji dauguma tiek daug laiko ir savo gyvenimo, savo idėjų ir vertybių tiesiog prageria. Kaip galima likti abejingu, kai visokia eurohomodiktatūra braunasi ir braunasi į valdžias, į vaikų darželius ir mokyklas, į universistetus ir į kasdienį gyvenimą, o tiek daug žmonių, nusiteikusių prieš tai tinginiauja girtaudami. Kaip galima būti abejingu, kai valstybę nuolat plėšia įvairių vagių mafija, kurie sėdi šiltose valstybės kėdėse ir juokiasi, o mes tik dejuojam kokie jie niekšai, bet nieko patys nedarom, kad juos iššluotume iš ten – nes visi planai ir idėjos lieka užsiginčyjusios baruose prie alaus bokalo. Kaip galima būti abejingu, kai tauta morališkai degraduoja, o tą degradaciją kelia, skatina ir plečia visoks popkultūrinis šlamštas – žmonių bukinimas komerciniu „menu“, makdonaldizacija, jaunimo narkoklubai, madų industrija, pornografija ir kitoks ištvirkimas, ir t.t…, o viso to priekyje, prie to puikiai padeda prijaukinti – alkoholis. Kaidaise europiečiai išnaikino indėnų kultūrą, idnėnų moralę ir nepalaužiamą dvasinę kultūrą juos pripratinę prie alkoholio. Šiandien tą patį daro patys europiečiai su savimi, savo kultūra. Kaip galima likti abejingu, jeigu jaunimas, vis nuo jaunsenių dienų įjunksta į alkoholį, nuodyja savo dar besivystantį organizmą darydami nepataisomą žalą jam, ir alkoholio vartojimą laiko brandžiu elgesiu, jaunu pasilinksminimu. Ir geria todėl, kad aplink visi rodom tokį pavyzdį. Net sunku pasakyti, kažin kas dažniau stipriai apsinuodyja alkoholiu, nepilnamečiai paaugliai ar „gėrimo veteranai“ vyresnieji, ir kas dažniau ir didesniais kiekiais apskritai jį vartoja.
Tautininkas negali būti egoistas, ir gyvenime matyti tik save. Tautininkas negali būti abejingas bendruomenės, tautos problemoms. Tautininkas negali tylėti, tingėti, ir švaistyti savo laiko vardan atsipalaidavimų. Kartais reikia, ar nereikia, bet mes visi per daug atsipalaidavę, per daug tinginiai, ir per daug laiko leidžiame vėjais. Atsibuskim iš egoizmo, atsibuskim iš alkoholizmo, atsibuskim iš rožino sapno.
Nacionaliste, išsiblaivyk, laukia daug darbų nuveikti.

One response

  1. Viskas pasakita tuom. Man jau net ir geda uzsieni pasakyt iskur esu, is nusigerusios nuvalkiotos salies, tikrai jau laikas pabusti visiem

    2011/08/28 02:58

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s