Siūloma griežtinti blaivumo reikalavimus valstybės tarnautojams

Pateiktame projekte numatyta, jog atlikdami tarnybines pareigas valstybės tarnautojai, vairuojantys tarnybines transporto priemones, kuriems nustatytas lengvas girtumo laipsnis (nuo 0,2 promilės iki 0,4 promilės) užsitrauks baudą nuo 800 iki 1000 litų. Tikėtina, jog sumažės neblaivių valstybės tarnautojų, sumažės ir jų vairuojamų transporto priemonių sugadinimo rizika bei bus labiau tausojamas valstybės valdomas turtas.

Girtiems valstybiniame darbe – kol kas mažesnės nuobaudos

“Ar būsi nubaustas, jei pasirodysi darbe neblaivus, priklauso nuo darbo specifikos. Jei esi vadybininkas, sandėlininkas, pardavėjas ar dailidė – taip, bet jei esi vienas iš 78 tūkstančių valstybės tarnautojų – nebūtinai“, – sako A. Zuokienė.

Jos teigimu, valstybės tarnybos įstatymas tarnautojams švelnesnis nei Darbo kodeksas visiems kitiems.

“Valstybės tarnautojai darbe gali būti neblaivūs ir apsvaigę nuo narkotikų iki tam tikros ribos. Baudžiama tik, jei jų elgesys įžeidžia žmogaus orumą ar diskredituoja valstybės, darbdavio autoritetą. Be to, valstybės tarnyboje pastebėjęs neblaivų pavaldinį vadovas gali jam nemokėti atlyginimo už tos dienos darbą. Darbo kodekse nėra galima/negalima. Jame vienintelis griežtas variantas – “nemoka“. Pasiūliau patobulinti valstybės tarnautojų tarnybinės atsakomybės reglamentavimą atsisakant išlygų, dvigubų standartų“, – sako Seimo narė Agnė Zuokienė.

Pastaruoju metu Lietuvoje padaugėjo rezonansinių įvykių, kai darbo vietoje buvo užtiktas neblaivus teisėjas, valstybės tarnautojai buvo sulaikyti neblaivūs vairuojantys automobilius ar sukėlė itin skaudžius eismo įvykius.

Visas straipsnis – delfi

Zuokienei aišku simpatizuoti nelabai įmanoma, tačiau už šituos veiksmus gal paploti ir verta.  Tik kad labai įdomiai čia su tuo neblaivumu tarnyboje, panašu kad visa pataisų esmė – jog neblaivūs po koridorius tegul taškosi, bet šiukštu tik už vairo nesėda…

Smagu, kad valstybės [ne]tarnautojams galima darbe maukt, juk svarbu saiką pažįsta ir jie.

One response

  1. Tokia tarnautojui nuobauda ir yra atleidimas is pareigu.

    2011/04/02 17:44

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s