Britanijoje išteisinta somaliečių merginų gauja, spardžiusi moterį ir šaukusi “mirtis baltajai kekšei“

Somaliečių merginų gauja, spardžiusi moterį ir šaukusi “mirtis baltajai kekšei“ išteisintos po to, kai teisėjas išgirdo, kad “jos nebuvo pratusios prie gėrimo nes yra musulmonės“.

Gauja – trys seserys ir pusseserė – sutartinai klykdamos “mirtis baltajai kekšei“ užpuolė taksi su vaikinu laukusią Rėją Peidž (Rhea Page).

22-ejų metų panelė Peidž liko su pliku galvos lopu, nes užpuolimo metu buvo išpeštas kuokštas plaukų, ir “juodai mėlynu“ kūnu po spyriu į galvą, nugarą, rankas ir kojas, kol mergina bejėgė gulėjo ant šaligatvio.

 Po traumos Rėja Peidž liko ir be darbo. Gauja somaliečių, sudaryta iš 24-erių Ambaros Maksamed (Ambaro Maxamed), 28-erių Ayanos MAksamed (Ayan Maxamed) ir 24-erių Hibo Maksamed (Hibo Maxamed) bei jų 28-erių metų pusseserės Ifros Nur (Ifrah Nur) visos prisipažino smurtavusios, už ką gali būti skiriama bausmė iki penkerių metų kalėjimo.
Tačiau teisėjas Robertas Braunas (Robert Brown) atidėjo bausmę po to, kai sužinojo, kad kaip musulmonės, merginos nebuvo pratusios prie buvimo girtomis. Koranas draudžia musulmonams vartoti alkoholį, nors islamas leidžia naudoti jį medicinos tikslais.

Po teismo Ambara Maksamed savo Twitterio puslapyje parašė: “Valio valio valio! Varau lauk.“ ir “Šiandien buvo tokia nuostabi diena.“

Vakar panelė Peidž, socialinė darbuotoja, pavadino bausmę “pasibjaurėtina“ ir pridūrė, kad gauja nusipelno būti “įkalinta iškart“.

“Tai jokia bausmė,“ – sakė ji. “Ir pasakymas, kad jos nebuvo pratusios gerti nėra joks pasiteisinimas. Jeigu joms negalima gerti, nereikėjo tokiu nakties metu valkiotis po barus.“

“Net po to, kai atvažiavo policija ir jos pabėgo, viena iš jų parbėgo atgal ir spyrė man į galvą paskutinį kartą.“

“Aš esu visiškai įsitikinusi, kad jos užpuolė mane vien todėl, kad esu baltoji. Negaliu sugalvoti jokios kitos priežasties.“

Panelė Peidž po užpuolimo Leičesterio miesto centre su savo vaikinu Luisu Mūru (Lewis Moore) laukdama taksi buvo užpulta ir turėjo gydytis nuo sumušimų ir įdrėskimų
Tuo metu ji dirbo su autistais ir žmonėmis, kurie turi mokymosi sutrikimų, bet turėjo palikti darbo dėl pasikartojančio nebegalėjimo susikaupti ir grįžtančių prisiminimų.

Ji vis dar gydosi ir nuo panikos priepolių.

“Mes tik rūpinomės savo reikalais, bet jos vis šūkavo “baltoji kalė“ ir “balta kekšė“. Kai atsigręžiau, viena iš jų griebė mane už plaukų ir partrenkė ant žemės. Tada pasikeisdamos mane spardė. Maniau, kad mirsiu.“

Nė viena iš užpuolikių nebuvo apkaltinta rasine diskriminacija. Nur aiškino, kad ponas Mūras, statybininkas, užkabinėjo jas dėl rasės, bet kaltintojai tai atmetė.

Garis Šortas (Gary Short), bandydamas sušvelninti Ambaros Maksamed bausmę, teigė, kad dėl visko kaltas alkoholis. “Nors panelės Peidž partneris panaudojo smurtą, tai nepateisina jų elgesio. Jos yra somalio musulmonės ir nėra pratusios prie alkoholio ir narkotikų.“

Keturios Leičesteryje gyvenančios merginos buvo nuteistos šešiems mėnesiams kalėjimo, tačiau bausmė buvo metams atidėta.

Hibo Maksamed taip pat paskirtas namų areštas nuo devintos vakaro iki šeštos ryto, tuo tarpu kitoms skirta 150 valandų viešųjų darbų.

Teisėjas Braunas sakė, kad “tie, kurie partrenkia žmogų ant žemės ir spiria į galvą gali tikėtis kalėjimo“. Bet jis taip pat sutiko, kad moterys galėjo tapti aukomis jėgos, kurią panaudojo ponas Mūras, gindamas savo merginą, todėl atidėjo bausmę.

Namuose Hibo Maksamed pasakė: “Aš tuo nesididžiuoju, tai nėra kažkas, apie ką norėčiau kalbėti. Tiesiog noriu gyventi toliau.“
Paklausta, ar nori atsiprašyti, ji atsakė: “Ką, viešai? Man nerūpi.“

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2070562/Muslim-girl-gang-kicked-Rhea-Page-head-yelling-kill-white-slag-FREED.html

One response

  1. Manau Lietuvoje daug geresni įstatymai, nei amerikoje. Čia už tokius dalykus jos būtų gavusios gal net ir daugiau, nei 5 metus.

    2011/12/10 08:37

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s